reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye siber saldırı

Honda Türkiye’den siber saldırı sonrası resmi açıklama

Küresel bazda tüm operasyonlarına etki potansiyeli barındıran bir siber saldırıyla karşı karşıya olan Honda, Türkiye operasyonları için de açıklama yayınladı.

Honda küresel bazda karşısında duran önemli bir problemle karşı karşıya. Kısa süre önce tüm dünya basınına düşen gelişmede şirketin resmi kaynakları tarafından siber saldırıyla karşı karşıya kalındığı duyuruldu. Küresel bazda tüm operasyonları etkileyen saldırı; bilgisayar sunucularına erişme, e-posta kullanma ve şirketin özel dahili sistemlerini kullanma yeteneğini etkilemiş durumda. Üretim, satış ve geliştirme faaliyetlerinin etkisini en aza indirmek ve tam işlevselliğini geri kazanmak için çalışmalar yapan markanın motosiklet, araba, jeneratör ve çim biçme makinesi gibi farklı sektörlerdeki ürünlerin operasyonel işleyişinde virüs odaklı problemler karşımıza çıkıyor. Markanın Türkiye ayağı da olayların ardından resmi bir açıklama yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda operasyonlarına devam ediyor

Resmi kanyaklardan yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde;

Yönetim tarafından siber saldırıya ilişkin yapılan açıklama sonrasında medyaya yansıyan haberler üzerine Honda Türkiye olarak bir bilgilendirme yapma ihtiyacı doğmuştur. Türkiye tarafı, global operasyonlarda siber tehdit tespit edildikten sonra diğer ülkelerde olduğu gibi tüm operasyonlarını tedbir amacı ile durdurmuştur. Yalnızca 08 Haziran 2020 tarihinde tedbiren durdurulan üretim, bugün (09 Haziran 2020) yeniden normal kapasitede planlı olarak başlamıştır. Üretim şu an 2 vardiya olarak devam etmektedir.

İLGİLİ HABERLER