reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye siber saldırı

Bilinmezlik devam ediyor; Honda Türkiye’den Koronavirüs süreciyle ilgili yeni açıklama

Koronavirüs salgınının etkileriyle birlikte diğer markalarda olduğu gibi üretim faaliyetlerine ara veren Honda Türkiye, süreçte gelinen son noktayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz ay içerisinde Türkiye’deki faaliyetlerine ara veren Honda, salgın grafiğinin artmasından ötürü bilinmezlik süreciyle karşı karşıya. Vaka sayılarının 25.000‘e yaklaştığı ülkemizde can kaybının da 800 barajını geçmesi sektörün tamamını çıkmaza sokmuş durumda. Japonya merkezli üreticinin Türkiye için bir kez uzatma kararı aldığı fabrika kapatma kararı için bugün yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre Kocaeli’ndeki fabrika en az 1 hafta daha kapalı kalaca.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda süreci değerlendirmeye devam ediyor

Markanın resmi kaynakları tarafından paylaşılan açıklamanın tam metni şu şekilde;
Honda, bugün yapmış olduğu açıklamayla Coronavirus (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’da bulunan üretim tesisindeki faaliyetlerine vermiş olduğu arayı 1 hafta daha uzattı. Bu adımlar, tedarik zincirlerinde artan zorlukların ışığında atıldı. Honda Türkiye 2 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 6 Nisan 2020 tarihinden 13 Nisan 2020 tarihine kadar ara vermişti. Yeni plan kapsamında 20 Nisan 2020 tarihinde üretime yeniden başlanması hedefleniyor. Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin en yeni konseptine mutlaka bir göz atın