reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai koronavirüs

Hyundai Assan’dan beklenen Koronavirüs açıklaması geldi

Koronavirüs odaklı fabrika kapatma hamleleri dünyada olduğu gibi Türkiye’de de devam ediyor. Bugün yapılan açıklamayla Hyundai Assan da sürece dahil oldu.

Türkiye’de her geçen gün vaka ve can kaybı sayısının artttığı bir Koronavirüs tablosuyla karşı karşıyayız. Üreticiler de süreci daha mantıklı yürütebilmek adına fabrika merkezli operasyonlarına ara vermeye devam ediyor. Ford, Mercedes, Honda ve Toyota’nın ardından Türkiye’de otomobil üretimi gerçekleştiren Hyundai Assan da bugün resmi açıklamayla planlamasını duyurdu. Kore merkezli üretici İzmit’teki fabrikasını 27 Mart – 13 Nisan tarihleri arasında kapatacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Assan Koronavirüs açıklaması

Resmi kaynaklarca yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde;
Küresel salgın olarak tanımlanan Coronavirus (COVID-19) hastalığının ülkemizi de etkilemesi sonucu, Assan da çalışanlarının, ailelerinin ve tüm müşterilerinin sağlığına yönelik gerekli tüm tedbirleri alıyor. Bu kapsamda, 1 Nisan tarihi olarak planlanan üretime ara verilmesi, salgın riski nedeniyle öne çekilerek 27 Mart – 13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hyundai Assan, Covid-19’un ülkemizde görülmesinden sonra, Sağlık Bakanlığı’nın virüsün salgın haline gelmemesi yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda çalışanları, aileleri ve toplum sağlığını desteklemek için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edecek.
Hyundai Assan, kurumsal bir değer olarak en üst düzeyde hassasiyet gösterdiği çalışanları ve ailelerinin sağlığı için ilerleyen dönemlerde de mevcut durumları değerlendirerek gerekli tüm aksiyonları almaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra