reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye siber saldırı
Honda Türkiye

Honda Türkiye’den Coronavirüs açıklaması

Tüm dünyada yaşanan Coronavirüs odaklı fabrika kapatma hamlelerine Türkiye’den de isimler ekleniyor. Furyaya Honda Türkiye de resmen dahil oldu.

Pazartesi gününden itibaren Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinin Coronavirüs (koronavirüs) sebebiyle fabrikalarını kapatma kararlarına şahit oluyoruz. Bazı bölgelerde doğrudan çalışanların enfekte olduğu bu süreçte markalar, kısa ve uzun vadeli tarihler üzerinden üretimlerine ara verdiklerini ifade etti. Volkswagen, Fiat-Chrysler, PSA ve Renault gibi grupların ardından gözlerin çevrildiği diğer isimleri de hafta bitmeden listede görmeye devam ediyoruz. Kısa süre önce Dacia‘nın Romanya’da aldığı kararı bugün Honda Türkiye de alıyor. Yapılan basın açıklamasından 23 Mart’tan itibaren Kocaeli’de yer alan tesisteki tüm operasyonların askıya alınacağı net bir şekilde ifade edildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Türkiye üretime ara veriyor

Resmi kanallardan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde; “Honda Türkiye, bugün çalışanlarına ve tedarikçilerine, Coronavirus (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’daki üretim operasyonlarının geçici olarak askıya alacak. Yapılacak son hazırlıkların ardından tarih ise 23 Mart 2020 olarak belirlendi. Bu karar, tedarik zincirlerinde yaşanan zorlukların sonucunda alınmıştır. Şu anki plan 6 Nisan 2020 tarihinde üretimi yeniden başlatmaktır. Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin en yeni konseptine mutlaka bir göz atın