reklamı kapat

POPÜLER

Honda Türkiye siber saldırı

Honda Türkiye tarafında önemli Koronavirüs açıklaması

Koronavirüs süreciyle ilgili geçtiğimiz haftalarda üretim tesisini kapatma kararı alan Honda Türkiye, gelinen son ortam gereği bu kararını uzatttığını duyurdu.

19 Mart itibarıyla yaptığı duyuruda üretim faaliyetlerini durdurma kararı alan Honda Türkiye, Koronavirüs sürecini takip eden isimler arasında. İtalya, İspanya ve Amerika gibi bölgelerdeki yükselişle birlikte atılan adımların benzerlerine sahne olan ülkemizde kararlara yenileri eklenme süreci de başladı. İlk kararında 6 Nisan 2020’ye kadar üretime ara verdiğini açıklayan Honda cephesi, bugün yaptığı basın açıklamasıya tarihi ileriye aldığını duyurdu. Yaşanan tedarik problemlerinin de etkisiyle, tesisin 13 Nisan 2020’ye kadar kapalı kalacağını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Türkiye basın açıklaması

Marka tarafından yapılan açıklamamın tam metni şu şekilde; “Honda, bugün yapmış olduğu açıklamayla Coronavirus (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’da bulunan üretim tesisindeki faaliyetlerine vermiş olduğu arayı 1 hafta daha uzattı. Bu adım, tedarik zincirlerinde artan zorlukların ışığında atıldı. Honda Türkiye 19 Mart 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 23 Mart 2020 tarihinden 6 Nisan 2020 tarihine kadar ara vermişti. Yeni plan kapsamında 13 Nisan 2020 tarihinde üretime yeniden başlanması hedefleniyor. Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin en yeni konseptine mutlaka bir göz atın