reklamı kapat

POPÜLER

Lexus LC

Yeniliklerle gelen 2021 Lexus LC gün ışığına çıktı

Lüks otomobil üreticisi Lexus, 2021 Lexus LC modelini görücüye çıkardı. Yeni Lexus LC, süspansiyon, bilgi-eğlence ve renk şemalarında yapılan değişikliklerle geliyor.

Daha hafif arka tekerleklere, alüminyum alt kontrol kollarına ve yüksek mukavemetli çelik yaylara sahip olan otomobil bir önceki modelden daha hafif. Otomobilin selefinden 10 kilogram daha hafif olduğu söyleniyor. Lexus, yeni modelin daha yumuşak ve pürüzsüz bir sürüş deneyimi sunduğunu belirtiyor. Lexus otomobilin viraj alma yeteneğini de geliştirdiğini söylüyor. Şirket bunun için iç tekerlekleri sırayla frenleyen stabilite kontrol sistemine Active Cornering Assist  adı verilen bir teknolojiyi ekliyor. Şirket bununla birlikte V8 LC 500 ve hibrit LC 500h şanzımanlarının  vites mantığını daha düzgün ve daha duyarlı olacak şekilde ayarladığını da ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Lexus LC modelinin fiyatı açıklandı mı?

Android Auto’nun 2021 LC’de standart olarak sunulduğunu da belirtmekte yarar var. Apple CarPlay ve Amazon Alexa entegrasyonu da standart olarak kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Bu özellikler sayesinde kullanıcıların mobil cihazlarına ihtiyaç duymadan bir çok uygulamayı otomobilleri üzerinden rahatlıkla ulaşacağını belirtelim. Kadmiyum Portakal ve Nori Yeşil İnci renk seçenekleri otomobilde sunulan yeni renk seçenekleri arasında. 2021 model Lexus LC’nin satış fiyatı ve satış tarihi henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C