reklamı kapat

POPÜLER

lexus

Konseptten gerçeğe yolculuk; Lexus LC500 [Video]

Geçtiğimiz ağustos ayında karbon detaylarla süslenmiş bir konsept olan LC Inspiration meraklıların karşısına çıkmıştı. Son alınan bilgilere göre, Lexus bu güzelliği seri üretime geçirmek istiyor.

Markalar konsept araba üretirken sadece çılgın tasarımları göstermeyi amaçlamıyor. Aynı zamanda gelecek politikalar hakkında tüketicilerin düşüncelerini de alıyorlar. Öyle ki Lexus’un geçtiğimiz sene tanıttığı sarı renkli LC Inspiration çok beğenilmişti. Otomobil severler tarafından bu konseptin gerçeğe dönüşmesini isteyen sayısı bir hayli fazlaydı. Marka onların sesini duymuş olacak ki bu yıl düzenlenecek olan Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan bir seri üretim versiyonu hazırlıyor. Seri üretim versiyonunda abartılan karbon kullanımının biraz da düşürülmesi bekleniyor. Oldukça beğeni toplayan sarı dikiş izlerinin ise yerini koruyacak. Gelen bir diğer bilgi ise jant tasarımlarına ait. Lexus, 21-inçlik boyutu koruyacak olsa da jantların tasarımını değiştirmeyi düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
lexus
lexus-2
lexus-3
lexus4

Lexus LC500 sadece 100 adet üretilecek

Kaputunun altında ise 5.0 litre hacminde atmosferik bir V8 motor bekleniyor. 471 beygir güç üreten bu motor 0’dan 100 kilometreye 4.4 saniyede çıkabilecek. Kaputun altındaki bu güç 10 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilecek. Tahminlere göre Lexus LC500’ün yutdışı  satış fiyatı 106 bin dolar olacak. İlk etapta 100 tane üretilmesi hedeflenen model nisan ayında satışa sunulacak.