reklamı kapat

POPÜLER

Intel katlanabilir akıllı telefon
Intel katlanabilir akıllı telefon
Intel katlanabilir akıllı telefon
Intel katlanabilir akıllı telefon
Intel katlanabilir akıllı telefon

Intel’in gelecek için heyecanlandıran katlanabilir akıllı telefon planı

İşlemci devi Intel, gelecek için nefes kesen planlar içerisinde bulunuyor. Bu noktada firma bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor.

LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen patentlere göre Intel, detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Xiaomi katlanabilir akıllı telefonu akıllara getiren bir cihaz geliştiriyor. Firmanın patentler ile hayal ettiği bu model, tablet ile akıllı telefonları bir araya getiriyor. Üçe katlanabilen ve bu sayede birçok farklı formda kullanabilecek gibi görünen Intel katlanabilir akıllı telefon modeli, tasarımlarda bir stylus kalem ve ekrana entegre ön kamera ile görünüyor. Konsept arayüzü Windows 10 Mobile’dan ilham alınarak hazırlanan model, kapalı olduğu zaman tek elle yönetilebiliyor, açıldığı zaman ise çok büyük bir kullanım alanı sunuyor. Akıllı telefon sektöründe aktif olarak yer almayan firma, bunu 2019’da değiştirecek gibi görünmüyor. Ancak gelecek için kapalı kapılar ardında ilginç çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli çok iddialı geliyor

2019 içerisinde gelmesini beklediğimiz telefon, sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış durumda. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu, resmi olarak Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex olarak isimlendirilebilir deniyor. Modelin uygun olması beklenmiyor ancak Samsung Galaxy Fold kadar da pahalı (1.500 – 2.000 dolar) olmayacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video