reklamı kapat

POPÜLER

Avrasya

Resmi açıklama geldi; Avrasya Tüneli’nde zam olacak mı? [Son dakika]

2019 senesine ait zamlı fiyatları beklenen Avrasya Tüneli’nden haber geldi. Avrasya Tüneli’nde zam olacak mı? Geçiş ücretilerinin artıp artmayacağına dair bakanlık açıklama yaptı.

Temeli 2011 yılında atılan ve 2017 yılından bu yana hizmet veren Avrasya Tüneli, sürücülere büyük zaman kazandırıyor. Ayrıca İstanbul trafiğinin yoğunluğunu da azaltmaya yardımcı oluyor. Bununla beraber tünelin geçiş ücreti açıldığı günden beri tartışma konusu olmuştu. Tünel’in internet sitesinde yapılan açıklamanın ardından sürücülerden büyük tepki toplanmıştı. Neyse ki bu bilgi bakanlık tarafından yalanlandı. Geçiş ücretlerinde şimdilik bir değişiklik mevcut değil. Avrasya Tüneli’nde zam şu an için yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ulaştırma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada konuya ilişkin açıklama şu şekilde: “Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. 2018 yılında otomobiller için 23,30 lira ve minibüsler için 34,90 lira olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir. Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır.”

İlginizi çekebilir

2019 Renault Clio