reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile geleceği söylenen faydalı yeni özellik

Resmi olarak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak iOS 14 işletim sistemi için yeni özelliklerin bilgisi geliyor. Bu sefer görüşme kaydı gündemde.

iOS 14 en son yerleşik internet tarayıcı Safari‘ye bir çevirici ekleyecek haberiyle gündemde gelmişti. Bu sayede kişilerin dilini bilmedikleri internet tarayıcılarını direkt olarak Safari’de sunulacak araç ile “cihaz içerisinde” çevirebileceği aktarılmıştı. Ayrıca iOS 14’ün Safari uygulaması tam Apple Pencil desteğine de sahip olacak denilmişti. Şimdi ise yeni işletim sistemiyle telefon görüşmesi kayıt özelliği gelecek deniyor. Henüz yüzde 100 kesin olmayan bu detay, yine de aşağıda görebileceğiniz üzere Apple’ın sızdırılan iOS 14 sürümlerinde açık şekilde kendisini gösteriyor. Bu sayede kişilerin normal telefon görüşmeleri yanında FaceTime aramalarını da kayıt altına alabileceği aktarılıyor. Apple’ın burada kullanıcılara bir uyarısı da bulunuyor. Biliyorsunuz bu tarz kayıt işlemleri bazı durumlarda suç teşkil ediyor. Bu arada iOS 14’ün performansı da gözle görülür oranda artıracağı aktarılıyor. Bu da çok sevindiriyor.

iOS 14

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sistemi hangi cihazlara yüklenebilecek?

WWDC 2020′nin yıldızı olacak yeni işletim sistemi, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla iOS 13 güncellemesini alan her telefonla uyumlu olacak. Buna göre işletim sistemi şu telefonlara resmi olarak yüklenebilecek;

-iPhone SE (2020)
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
-iPhone 7 ve 7 Plus
-iPhone SE (2016)
-iPhone 6s ve 6s Plus
-iPod touch (7. jenerasyon)

Buna bağlı olarak iPadOS 14’ün de iPadOS 13’ü alan tüm cihazlara geleceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli

İLGİLİ HABERLER