reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile gelecek Safari odaklı güzel özellikler

Resmi olarak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak iOS 14 işletim sistemi için yeni özelliklerin bilgisi geliyor. Bu sefer Safari odaklı detaylar var.

iOS cihazların yerleşik internet tarayıcısı Safari, yapılan sızıntılardan elde edildiği kadarıyla çok yakında resmi olarak lanse edilecek iOS 14 ile bir çeviriciye kavuşuyor. Bu sayede kişilerin dilini bilmedikleri internet tarayıcılarını direkt olarak Safari’de sunulacak araç ile “cihaz içerisinde” çevirebileceği aktarılıyor. Bu da harici servislere olan ihtiyacı bitirmesi açısından harika görünüyor. iOS 14’ün Safari uygulaması ayrıca tam Apple Pencil desteğine de sahip olacak deniyor. Kişilerin bu sayede internet sayfaları üzerinde işaretlemeler yapabileceği aktarılıyor ve çok daha fazla imkanın sunulacağı belirtiliyor. Bu özellikler oldukça kullanışlı ve iOS 14 özelinde dikkat çekecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 işletim sistemi hangi cihazlara yüklenebilecek?

WWDC 2020′nin yıldızı olacak yeni işletim sistemi, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla iOS 13 güncellemesini alan her telefonla uyumlu olacak. Buna göre işletim sistemi şu telefonlara resmi olarak yüklenebilecek;

-iPhone SE (2020)
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
-iPhone 7 ve 7 Plus
-iPhone SE (2016)
-iPhone 6s ve 6s Plus
-iPod touch (7. jenerasyon)

Buna bağlı olarak iPadOS 14’ün de iPadOS 13’ü alan tüm cihazlara geleceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli