reklamı kapat

POPÜLER

iPhone iOS 13.4 Beta

iOS 13.4 betada bulunan portsuz iPhone odaklı yeni özellik

Teknoloji devi Apple, iOS 13.4 Beta içerisinde bulunan “OTA OS Recovery” özelliğiyle gündemde. Bu özellik geleceğe de bir gönderme yapıyor.

Apple, iOS 13.4 Betası içerisinde bulunduğu kadarıyla OTA temelli bir OS Recovery özelliği üzerinde çalışıyor. Temel olarak bu özellik, kişilerin yazılımsal olarak sorun yaşayan telefonlarını ya da tabletlerini internet üstünden geri yüklemesine / resetlemesine imkan tanıyacak. Biliyorsunuz bunun için şu an kişilerin kablo ile bağlı Mac ya da Windows işletim sistemli bir bilgisayar kullanması gerekiyor. İnternet temelli bu altyapıyı macOS için uzun zamandır sunan firma, sonunda iOS tarafı için de beklenen adımı atıyor. Gerçekten çok kullanışlı görünen ve aşağıdaki arayüz üstünden çalışacağı görülen süreç, başlıkta da dediğimiz gibi gelecek portsuz iPhone’lara da işaret ediyor. Biliyorsunuz firma iPhone’lardan Lightning portunu kaldırmanın planlarını yapıyor. Firma şarjı sadece kablosuz olarak sunmayı, yukarıdaki iOS 13.4 özelliğiyle de her işi internet üzerinden halletmeyi hedefliyor. Bu da tamamen kapalı ve bu sayede çok daha dayanıklı iPhone’ların yolda olduğunu gösteriyor.

iPhone iOS 13.4 Beta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13.4 için bulunan özellik güzel görünüyor. Apple iOS 14 için de güzel bir plan içerisinde

Gelen bilgilere Apple, iOS 14 ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları tam anlamıyla değiştirmesine imkan tanıyacak. Yani kişiler örneğin Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i standart istemciler olarak Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. Şu an kendi uygulamalarını yerleşik olarak ayarlayan ve rakipleri birçok güzel imkandan mahrum bırakan firma, bunu iOS 14‘le değiştirecek gibi görünüyor. iOS ve iPadOS’ta “adaletsiz” davranıyor diye uzun zamandır ciddi eleştiriler alan Apple, sızan adımıyla bu taraftaki birçok şikayeti ortadan kaldıracak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Fujifilm’in yeni fotoğraf makinesi