reklamı kapat

POPÜLER

2021 Seat Ateca

Beklenen makyaj karşımızda; işte 2021 Seat Ateca

2021 Seat Ateca yeni model yılıyla birlikte radikal olmasa da gerekli güncellemelerle donatılan 2021 Seat Ateca, yola emin adımlarla devam edecek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ipucu görselleri üzerinden yüzünü göstermeye başlayan 2021 Seat Ateca için örtülerin tamamen kalkma vakti geldi. Markanın resmi kaynakları üzerinden tüm detayları paylaşılan modelde, yeni dinamikler makyaj operasyonuyla geliyor. 2016 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 300.000’den fazla satılan SEAT’ın ilk SUV modeli olan Ateca’da içte ve dışta tasarımsal yenilenme, güncellenmiş motor seçenekleri ve yeni güvenlik teknolojisileri ön plana çıkıyor. Dış tarafdaki değişimler yeni Leon’da da gördüğümüz LED farlarla başlarken yen bir ızgara ve tampon da dahil olmak üzere diğer parçalara da yansıyor. Arka bölümde de full-LED stoplar, egzozlar ve tampon değişimin temel dinamiklerini oluşturuyor.

2021 Seat Ateca hakkında öne çıkanlar

2021 Ateca ile birlikte Xcellence donanım paketinde de daha arazi çizgileri sunan değişimler ön plana çıkıyor. Alüminyum parçaların da daha fazla kullanıldığı bu pakette Ateca’nın lüks algısı da yukarıya çekilmek isteniyor. Nitekim aracın içerisinde kullanılan deri ve diğer kaplama malzemeler bunun önemli destekleyicisi konumunda. 10.25 inç dijital sürücü ekranı 9,2 inçlik dokunmatik multimedya ekran da güncellemeyle birlikte kullanıcı deneyiminde fark yaratacak parçalar arasında. Elektronik destek donanımlarında ise; Adaptif Hız Sabitleyici, Çıkış Yardımı ve Çarpışma Öncesi frenlemeli, ön bölge asistanı ve diğer birçok güncel parçayı üzerinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Ateca’nın kaputunun altında yabancı olmadığımız motor seçenekleri karşımıza çıkıyor. Dizel ve benzinli parçaların buradaki devamlılığı söz konusu. Giriş seviyesinde 110 PS güç üreten 1.0 litrelik üç silindirli bezinli motor var. Bir üst pakette ise 150 PS güç üreten 1,5 litre dört silindir aktif silindir kapatma teknolojisiyle geliyor. 6 ileri manuel ve 7 kademeli DSG burada seçilebilecekle arasında. Benzinli seçeneğin en üst noktasında ise dört tekerlekten çekişli altyapıyla kombin edilen 190 PS güç üreten 2.0 litrelik makine var. Dizel tarafına baktığımızda 2.0 litrelik motorun 115 PS ve 150 PS ile geldiğimi görüyoruz. Üretim süreci Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek olan Ateca’nın satış ve teslimat süreci önümüzdeki günlerde netleşecek.

İlginizi Çekebilir

Citroen’in dikkat çeken en yeni modeli 2020 C3