reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11

iPhone 11 ailesinin satışa çıkacağı tarih ve fiyatları belli oldu

10 Eylül tarihinde yapılacak etkinlikte tanıtılacak iPhone 11 ailesinin satışa çıkacağı tarih ve fiyatları belli oldu. Fiyatlar beklendiği gibi çıktı.

Apple Park içindeki Steve Jobs Theater bünyesinde yapılacak etkinlikte, birçok yeni ürünün tanıtılması bekleniyor. Ancak burada en çok iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max modelleri bekleniyor. Son isimlerinin böyle olacağı aktarılan telefonlar, söylendiği kadarıyla sırasıyla 750 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketlerine sahip olacak. Yani iPhone Xr, Xs ve Xs Max ile aynı fiyatları taşıyacak modeller, yine oldukça pahalı bir seçenek oluşturacak. Peki telefonlar ne zaman satılacak? Kaynaklara göre modeller 20 Eylül tarihinde elde edilebiliyor olacak. Ön siparişe ise 13 Eylül tarihinde açılacak aile, bu açıdan kişileri çok fazla bekletmeyecek gibi duruyor.

Teknik olarak hatırlarsak Pro’lara OLED ekran ile üçlü kamera koyacak Apple, iPhone 11’de ise LCD ekran ile çiftli arka kamera kullanacak. Pro modellere aynı zamanda AirPods’u şarj için bir ters kablosuz şarj sistemi koyacak denilen firmanın, modellerin Face ID yüz tanıma sistemini de ciddi şekilde geliştirdiği aktarılıyor. Sensörün artık yatayda bile etkili algılama yapabiliyor deniyor. Tasarımları arka kamera modülleri haricinde değişmeyecek telefonlar, ortak olarak güçlerini A13 Bionic‘den alıyor. Firmanın Pro modeller Apple Pencil desteği vermesi de bekleniyor. Burada ufak bir kalemin dahi lanse edileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 modelleri ile gelecek cihaz cihazlar şunlar olabilir

Gelen bilgiler doğruysa iki yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro geliyor. Bu modellerin en büyük yeniliği arkalarında taşıdıkları üçlü kamera olacak deniyor. Bu modellerin 2020’ye kalma ihtimali de bulunuyor. Aynı zamanda yeni 16 inç MacBook Pro‘nun de 10 Eylül etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Hepsinin yanında bir Apple Watch Series 5 de gelecek gibi görünüyor. Yeni saatin titanyum ve seramik gövde malzemesi kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca detaylarına burada ulaşabileceğiniz ufak bir takip cihazı da yolda gibi duruyor.

İlgili Video