reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI
Apple iPhone X iPhone X 2 iPhone XI

Apple “iPhone XI” için hazırlanan dikkat çeken konsept [Galeri]

Apple, iPhone X‘da yer alan “çentik” ile 2017’nin sonuna damgasını vurdu. Geçtiğimiz gün bu çentiği yeni modellerde daha az dikkat çeken hale getireceği ortaya çıkan şirket, konsept tasarımcılara üzerinde çalışacak bir fikir vermiş görünüyor. İşte bu doğrultuda hazırlanan “iPhone XI” konsepti karşımızda bulunuyor.

Bu konseptten önce Apple‘ın bahsi geçen daha ufak çentik dedikodularına bakmakta fayda var. ETNews’un haberine göre şirket 2019’da çıkacak iPhone modellerinde daha ufak bir çentik kullanmayı planlıyor. Çentikte yer alan Truedepth kamera sistemiyle ön kamerayı birleştirmeye çalıştığı söylenen teknoloji devi, böylece üst kısımda daha az yere ihtiyaç duyacak. Hazırlanan konsepte baktığımız zaman ise bu işlem hatırı sayılır bir fark getirecek. Eğer bu tasarımlar doğru çıkarsa yeni iPhone’ların çentiği çok daha az rahatsız edici hale gelecek. Keşke en başından böyle satışa çıksaydı dedirten tasarımlar, genel olarak çerçeveleri de oldukça ince şekilde karşımıza çıkartıyor. Bu da uzun süredir konuluşan yeni iPhone detayları arasında yer alıyor. Ayrıca konsept tasarımlarda çift SIM kart da görünüyor. Ancak bu detayın gerçek olması çok ama çok zor görünüyor. Konseptlerde arka kamera çıkıntısının olmaması da dikkatlerden kaçmıyor.

iPhone X’un çentiği hemen herkesi rahatsız ediyor

Çoğu kişinin beğenmediği çoğu kişinin ise Face ID için katlandığı sistem, artık uzun bir süre hayatımızdan çıkmayacak. Birçok farklı kaynaktan gelen bilgiye göre şirket yüz tanıma sistemini iPhone tarafında tutmaya devam edecek. Bahsi geçen ufaltma işlemini nasıl yapacağı henüz tam olarak bilinmeyen şirket, şu an Truedepth içerisinde birçok sensör kullanıyor. Kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyan sistem, bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabiliyor ve Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veriyor.

İlginizi çekebilir