reklamı kapat

POPÜLER

Jeep’in yedi kişilik devasa modeli Grand Commander’ın ilk resmi detayları ortaya çıktı

Kısa süre içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan Jeep Grand Commander’dan gelen ilk tasarımsal detaylar, meraklılarının dikkatini çekecek.

Jeep’in geçtiğimiz nisan ayında Yuntu konseptiyle sinyallerini verdiği yedi kişilik yeni model hazırlıkları nihayet son aşamalarına gelmiş durumda. Çin tabanlı olarak sadece Uzak Doğu pazarında sunulması beklenen aracından ilk resmi detayları paylaşan Jeep, bizleri Grand Commander ile selamladı. Tasarım detaylarının yanı sıra ufak çapta da olsa teknik bilgileri elimizde bulunan Jeep Grand Commander’ın ortaya koyduğu karakterde beklediğimiz genetik parçaların varlığı gözlerden kaçmıyor. Doğrusu söylemek gerekirse bu tasarım bize “keşke” Grand Commaner’ı Avrupa’da da görsek dedirtmedi değil.

Grand Cherokee’den esintiler

Tasarım üzerinde ufak çapta değerlendirme yapmadan önce Grand Commander ile ilgili masada gözüken teknik detayları sizlerle paylaşalım. Jeep’in Çin merkezli kaynakları tarafından kaputunun altında 2.0 litrelik turbo motorun sunulacağı bilgisi paylaşılan araçta bu motorun teknik detayları henüz paylaşılmış değil. Avrupa pazarında yeni Wrangler ve Cherokee‘de gördüğümüz bu motor eğer bir sürpriz olmazsa Grand Commander’da da 268 beygir güç ve 400 Nm tork üretecek. Tasarım kısmında özellikle ön bölümünde Grand Cherokee ile büyük benzerlik gösteren modelin arka kısmı ise ince formlu ışıklandırma grubu karakter ortaya koyuyor. Jeep Grand Commander ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinde takip edebilir, düşünceleriniz bizler yorum olarak paylaşabilirsiniz.