reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Apple AirPods rakibi üzerine çalışıyor

Bugüne kadarki en iddialı Apple AirPods rakibi yolda

Apple AirPods pazarda hala en iddialı tamamen kablosuz kulaklıklardan biri. Ancak AirPods’un tahtını sarsacak bir cihaz geliştiriliyor gibi. Hem de Amazon tarafından.

Kablosuz kulaklık pazarında Apple AirPods modeline sayısız alternatif bulmak mümkün. Tasarımı sebebiyle hayli dalga geçilen AirPods ise yüzde 60’lık pazar payı ile bu alandaki en popüler isimlerden biri olmaya devam ediyor. Ancak AirPods’a yeni bir rakip gelecek gibi görünüyor. Bloomberg‘in haberine göre, rekabeti kızıştıracak isim ise Amazon. Bildiğiniz gibi Amazon’un Siri gibi kendi akıllı asistanı bulunuyor. Alexa kullanıcılara gelişmiş bir deneyim sunuyor. Özellikle firmanın pazarında dominant olan akıllı hoparlörü Echo serisinde “hayatı kolaylaştıran” özellikler sunan Alexa, şimdilerde kendine kablosuz kulaklıkta yer bulacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha gelişmiş bir ses deneyimi amaçlanıyor

Tasarım olarak AirPods’a yakın bir görünüme sahip olması beklenen kulaklıklar akıllı özellikler konusunda da benzer bir deneyim sunacak gibi. Ancak Amazon tarafından, işin “akıllı” kısmının bir adım öteye taşınmak istediği kaydediliyor. Daha gelişmiş bir ses kalitesi hedeflediği belirtilen Amazon’un bu sayede pazarda ayırt edici modellerden birini oluşturabileceği konuşuluyor. Tamamen kablosuz kulaklıklar söz konusu olduğunda müzik tutkunu kullanıcıların en büyük şikayeti ses performansı oluyor.

Amazon’un geliştirdiği kulaklıkla beraber kullanıcıların aynı zamanda Amazon üzerinden sesli alışveriş yapma imkanı elde etmesi de beklentiler arasında. Müzik erişimi, hava durumu bilgisi ve tüm diğer bilgilere de yine sesli komutla Alexa aracılığı sayesinde ulaşmak mümkün olacak. Alexa’ya sesli ulaşılabileceği gibi aynı zamanda fiziksel kontroller sunulacağı da yine kulislerde konuşulanlar arasında. Kablosuz kulaklığın diğer modellerde olduğu gibi kendisini şarj eden bir de kabı olması bekleniyor. Fiyatlandırma konusunda ise şimdilik net bir bilgi yok.

İlginizi çekebilir

AirPods’un tanıtımı