reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10 güncelleme
Microsoft Windows 10 güncelleme

Microsoft’tan Windows 10 güncellemeleri için sonunda dedirten hamle

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 için en çok şikayet edilen konulardan olan güncellemeler için önemli bir sevindirici gelişmenin haberini verdi.

Windows 10 işletim sisteminin “zamansız / iş ortasında / tam bilgisayara ihtiyaç duyulduğunda” gerçekleştirdiği güncelleme işlemleri kullanıcıları tam anlamıyla çileden çıkarıyor. Çok uzun yıllardır bu durumu çözmeyen firma, yeni sürümler ile süreci çok daha kontrol edilebilir hale getiriyor. Açıklandığı kadarıyla Mayıs 2019 güncellemesi ile birlikte kişiler artık güncellemenin ne zaman yükleneceğini kendisi belirleyebilecek. Eski agresif güncelleme politikasını değiştiren firma, süreçle alakalı başka bir güzel yenilik daha yapıyor. Kişilerin artık yeni sürümlere geçmeden güvenlik güncellemelerinin almaya devam edebileceği belirtiliyor. Windows 10 Home ve Pro kullanıcılarının aylık güncellemeleri 35 güne kadar durdurmasına da imkan tanıyacak Microsoft, işletim sistemine konu ile alakalı akıllı bir sistem de getiriyor. Bu sistem sizin sistemde çalıştığınız anlıyor ve güncellemelerin yüklenmesini önlüyor. Ayrıca kişilere “güncellemeyi hemen indir ve yükle” seçeneği de sunuluyor. Bu da müsait durumlarda güncellemenin aradan çıkartılması için harika duruyor. Tüm bunlar can sıkıcı istenmeyen güncelleme sorunları düzeltecek gibi görünüyor.

Microsoft Windows 10 güncelleme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, sorunlu Windows 10 güncellemeleri için de bir adım atıyor

Son dönemde bu konuda ciddi sorunlar yaşayan firma, çözüme yönelik bir sistem geliştiriyor. Geçtiğimiz ay duyduğumuz kadarıyla işletim sistemi artık sorunlu güncellemeleri otomatik olarak silebilecek. Silinen güncellemenin 30 gün içerisinde geri yüklenmesini engelleyecek Microsoft, böylelikle yaşanan sorunları kullanıcıları perişan etmeden otomatik olarak çözmek istiyor. Güncelleme konusunda çok büyük eleştiriler alan firma, en azından bu hamlesiyle süreci “normal kullanıcılar” için daha iyi hale getiriyor. Bu hamlenin arkasında üçüncü parti isimlerin donanım / yazılımları nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözmek de yer alıyor. Firmaların güncelleme ile gelen sorunu 30 gün içerisinde çözmesi gerekiyor. Bu sağlandığı zaman güncelleme yeniden otomatik olarak gelecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram’da uygulama içi alışveriş sistemi