reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Google Amazon AirPods

Google ve Amazon için dikkat çekecek yeni ürün söylentisi

Apple AirPods kablosuz kulaklık pazarının en popüler modeli konumunda yer alıyor. Bu popülarite Google ve Amazon gibi firmaları da etkiliyor.

Advertisement

Apple, aktif olarak AirPods 2 üzerinde çalışıyor. 2019’un ilk çeyreğinde satışa çıkacağı belirtilen kablosuz kulaklık, 2019’da marketi ciddi şekilde hareketlendirecek deniyor. Sunacağı yeniliklere aşağıda yer verdiğimiz model, gördüğü popülarite ile Google ve Amazon gibi firmaların da dikkatini çekiyor. İşte bu konuda gelen bilgilere göre hem Google hem de Amazon AirPods benzeri kendi kablosuz kulaklıklarını geliştiriyor. Assistant ve Alexa dijital asistanlar üzerine kurulacak denilen bu rakip kablosuz kulaklıkların, 2019’un ikinci yarısında tanıtılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Modellerin teknik detayları henüz bilinmiyor ancak birçok konuda AirPods’un kopyalanacağı söyleniyor. İki firmanın kendi kablosuz kulaklıklarıyla 2019’da 10 ila 20 milyon sevkiyat seviyesini göreceği de ortaya çıkanlar arasından öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods 2 için şun detaylar var

Tasarımsal olarak ilk modelden farklı olmayacak kulaklık, bildiğimiz kadarıyla gelişmiş kablosuz bağlantı çipi W2 üzerine kuruluyor. Buna ek olarak yeni model “Hey Siri” komutuna da destek veriyor. Bu sayede kişiler şimdi olduğu gibi dijital asistanı aktif etmek için dokunmak zorunda kalmayacak. iPhone, Mac ve iPad modelleriyle Bluetooth 5.0 üzerinden haberleşecek denilen kulaklık, şarj kutusuyla beraber kablosuz olarak da şarj edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni modellerinden MacBook Air