reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Pro

AirPods Pro kablosuz kulaklık modelinden şaşırtan başarı

Apple‘ın kısa süre önce lanse ettiği yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro, firmanın beklentilerini ciddi şekilde aşmış gibi görünüyor.

AirPods Pro, gelen bilgilere göre Apple’ın talep ve satış konusunda hesaplanan beklentisini fazlasıyla aşmış durumda. Bu yüzden de firmanın üretimi daha şimdiden ikiye katladığı aktarılıyor. AirPods’tan pahalı olduğundan aşırı satmayacağı düşünülen model, beklentileri tersine çevirerek hem bizi hem de Apple’ı şaşırtmayı başarmış gibi duruyor. Türkiye’de 1.899 TL‘ye satılan model, genel olarak çok beğeniliyor. Özellikle gürültü engelleme başarımı ve ses kalitesi iyi bulunan kablosuz kulaklık, orijinal AirPods’u “kulak için formunda olmadığından” kullanamayanları fazlasıyla sevindiriyor. Modelin bu yapısı sayesinde pasif gürültü engelleme yapısı da yüksekte yer alıyor. AirPods Pro’nun özellikle yıl sonundaki dönemde çok ciddi satacağı söyleniyor. Apple bu döneme şimdiden sağlam stok hazırlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık için bilinmesi gerekenler

Kısaca bir özet geçersek kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kablosuz kulaklığın temelinde gelişmiş Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor.

İlgili Video