reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck LEGO

LEGO’dan gülümseten Tesla Cybertruck göndermesi

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck için birçok paylaşım yapılmaya devam ediliyor. Çok ses getiren araca LEGO da kayıtsız kalmadı.

Günlerdir gündemden inmeyen Tesla Cybertruck, biliyorsunuz alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Bu tasarım aracı LEGO ile hazırlama konusunda çok ideal hale getiriyor. Burada görebileceğiniz üzere aracın oldukça köşeli gövdesini daha şimdiden çok iyi şekilde LEGO dünyasında oluşturanlar bulunuyor. Bu çok sevilmeyen aşırı fütüristik ya da köşeli tasarıma bir gönderme de resmi LEGO hesabından geldi. Direkt olarak Cybertruck‘a yönelik aşağıda görebileceğiniz paylaşım, yüz güldürüyor. Bu paylaşımdan temel olarak “Pick-up (Pick-up Truck) araçların evrimi burada. Kırılmaz cam garanti” gibi bir anlam çıkıyor. Burada esas gönderme aracın tasarımından çok Cybertruck‘ın sunumda kırılan camlarına yapılıyor. Kırılmaz denen camların daha öncesinde yapılan balyoz testi nedeniyle kırılması kolay kolay unutulmayacak gibi görünüyor. Normalde bu camlar ciddi darbelere dayanabiliyor, aracın ana gövdesi ise kurşun (9mm) geçirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için kısa bir özet yaparsak

Araç daha önce de paylaştığımız gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video