reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck’tan dikkat çeken iki önemli detay

Dün tüm dünyanın en çok konuştuğu araç olan elektrikli pickup Tesla Cybertruck hakkında dikkat çekici iki detay ortaya çıktı.

Advertisement

Tesla Cybertruck, genel olarak pek beğenilmeyen bir elektrikli pickup oldu. Tasarımı internet dünyasının diline düşen model, aşırı köşeli gövdesiyle aracı merakla bekleyen birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. İşte bu model, lansman heyecanı ortadan kalkınca iyide detaylanmaya başladı. Burada karşımıza çıkan ilk detay ise model için sunulan güneş panelli arka kasa kapağı oldu. Opsiyonel olarak elde edilebilecek bu yukarıda görebileceğiniz bölüm, araca günde ortalama 24 km menzil ekleyebilir deniyor. Bunun son sürümde daha da yüksek olabileceği söylenirken, araç için dikkat çeken diğer detay ise kamp sürümü oluyor. Aşağıda görebileceğiniz bu versiyon araçla kampa gidip keyifli zaman geçirmenize imkan tanıyacak imkanlar taşıyor. Bu paketin resmi olarak elde edilebilecek olması güzel görünürken, burada ufak bir mutfak bölümünün dahi sağlandığı görülüyor. Ancak bu özel paketin tam olarak ne kadar satılacağı bilinmiyor.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck, performans konusunda çok iddialı

Aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video

Aracın kırılmaması gereken camlarının kırıldığı video