reklamı kapat

POPÜLER

Huawei FreeBuds

Huawei’nin AirPods rakibi akıllı kulaklığı Freebuds göründü

Huawei‘nin dün gerçekleşen etkinliğinde şüphesiz gözler P20 ve P20 Pro üzerindeydi, ancak firma aynı zamanda AirPods rakibi kulaklığı Huawei FreeBuds‘ı da tanıtmayı es geçmedi.

AirPods’la beraber şirketlerin tamamen kablosuz kulaklık alternatifi konusunda daha istekli olduğu bir döneme girerken Huawei de FreeBuds’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Firmanın P20 ve P20 Pro modelleri ile beraber tanıttığı üç aksesuardan biri olan kablosuz kulaklık modeli, tıpkı Apple’ın AirPods’unda olduğu gibi kabloları kesilmiş sıradan bir kulaklığa benziyor. Bildiğiniz gibi Sony ve Samsung bu alanda biraz daha farklı bir tasarım tercih etmiş ve kulaktan aşağı doğru inen gövde sapı yerine kulağın üzerine yayılan yüzey tasarımını tercih etmişti. Kıyaslama yapmak gerekirse Huawei biraz daha Apple’ı andıran bir tasarım çizgisi tercih etmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kulakiçi kulaklık

AirPods’un aksine FreeBuds silikon destekli kulakiçi kulaklık tasarımını benimsiyor. Silikonlarıyla kulağınıza oturan kulaklığın “düşmeyeceği” düşünülerek tasarlanmış elbette. Ancak tam bir test gerçekleştirmeden bu konuda çekimser kalalım şimdilik. Yeni nesil kulaklıkları Apple’ın modellerinden ayıran en önemli farklardan biri ise renk seçeneği. Bildiğiniz gibi kullanıcılar Apple’dan siyah AirPods istemiş ancak isteklerine karşılık bulamamıştı. Huawei hem siyah hem de beyaz modelle kullanıcılara bir seçenek sunuyor. Yassı kutu tasarımına sahip olan kulaklık elbette kutusunda şarj olabiliyor. Tam şarjla 10 saate varan kullanım ömrü sunan FreeBuds bu açıdan rakibinin kullanım süresini 2’ye katlamış ki bu çok büyük bir artı bize göre. Tabii kulaklığın yanı sıra şarj kılıfı da rakibi gibi ek kullanım ömrü sunuyor.

159 euro yurt dışı fiyatına sahip olacak kulaklığın Apple’ın kablosuz kulaklık modeline kıyasala daha iyi bir ses izolasyonu sağladığı da sunumda belirtilen detaylar arasında.

İlgili video

Huawei P20 Pro