reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi kablosuz kulaklık Xiaomi AirDots

AirPods’a rakip Xiaomi kablosuz kulaklık hakkında yeni bilgiler

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Apple AirPods benzeri bir kablosuz kulaklık hazırlıyor haberiyle gündeme gelmişti. İşte çok merak edilen bu modelden önemli bilgiler var;

Xiaomi, sağlam kaynaklara göre kesin olarak Apple AirPods‘a rakip ya da kopyası bir kablosuz kulaklık tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu modelin direkt olarak Xiaomi AirDots olarak isimlendirileceği ortaya çıktı. İsminde “Air” ibaresinin” geçtiği daha önce ortaya çıkan kulaklık, kutusundan Bluetooth 5.0 desteğiyle çıkabilir deniyor. Henüz nasıl görüneceği bilinmeyen kablosuz kulaklık modeli, bu açıdan tüm Android cihazlarda kullanılabilecek gibi görünüyor. 3.5 mm kulaklık girişleri kalkan akıllı telefonlar için güzel duran ürünün, farkını fiyat / performans oranıyla koyması bekleniyor. Firmanın ürettiği kablolu kulaklıklar bu konuda gerçekten öne çıkmayı başarıyor. Xiaomi AirDots gibi kablosuz kulaklık modellerin artıyor olması, kullanıcılar için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz kulaklık Xiaomi AirDots işte bu modelin karşısına çıkıyor

Apple’ın bu gelişmiş kulaklık modeli AirPods, gücünü özel olarak geliştirilmiş Apple W1 çipten alıyor. Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerinden yararlanarak kulağınızda takılı olup olmadığını algılayan kulaklık, Mac sistemlere de bağlanabiliyor. Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi almak için Siri’yi kullanabilen ürün, tek şarjla 5 saat batarya süresi sunabiliyor. Şarj kutusu ile bu süre 24 saate çıkartılabilirken, kutuda 15 dakika şarj 3 saat dinleme anlamına geliyor. Model şu an Türkiye’de tam 1.350 TL’ye satılıyor.

Not: Görsel AirPods’a aittir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın kızaklı yapıyla öne çıkan Mi Mix 3 modeli