reklamı kapat

POPÜLER

Matrix 4 John Wick 4 Keanu Reeves

Matrix 4 çekimlerinde Keanu Reeves’in John Wick görünümünün sebebi

Matrix 4 çekimlerinden sızıntılar gelmeye başladığından beri izleyicilerin aklında bir soru var: Keanu Reeves neden John Wick gibi görünüyor?

Heyecanla beklenen Matrix 4 nihayet çekimlere başladı. Çekimler başlar başlamaz ise film setinden fotoğraflar ve videolar internetteki yerini aldı. Keanu Reeves yeni Neo tarzıyla karşımıza çıkarken izleyicilerin de bir nokta dikkatini çekti elbette. Reeves’in yeni tarzı John Wick çizgisinden çıkmamıştı. Bu da izleyicilerin bir kısmının aklını hayli karıştırdı. Ancak biz böyle bir durum yaşanacağını az çok tahmin ediyorduk. Çünkü aslında bu “sorunun” mantıklı bir sebebi bulunuyor. Kasım 2019’da sizlerle Reeves’in John Wick 4 çekimleri öncesinde Matrix’in çekimlerini gerçekleştirebileceğini paylaşmıştık. Bu haberden kısa süre sonra da Matrix 4’ün tarihi açıklandı. Film John Wick’in dördüncü filmiyle aynı gün vizyona girecek. Bu da Reeves’in bir çekimi tamamlayıp diğerine koşacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix 4 çekimi sonrası John Wick 4 çekimi

Reeves’in klasik Neo tasarımını uzun saçlı kirli sakallı John Wick’le değiştirmesinin en önemli sebeplerinden biri bu. Çünkü John Wick’teki devamlılığı bozmamak adına Reeves’in mevcut tarzını koruması gerekiyor. İki film çekimi arasındaki kısa süre sebebiyle de Neo’yu adeta Wick oynuyormuş gibi bir görünüm oluşmuş durumda. Senaryonun bu sıkıntıyı çözeceğine inanıyoruz. Tabii bir de filmin çekimleri daha çok yeni başladı. Neo’nun tarzına uygun kostümlerin de edinilmesiyle bu algı daha da kırılabilir.

Yine de çok benzer tarzlarda aynı tarihte çıkacak iki filmde yer almak gişeyi nasıl etkileyecek göreceğiz. Şimdilik her iki filmin de tarihi değiştirme gibi bir niyeti yok. Ancak işler her zaman değişebilir. John Wick 4 ve Matrix 4, 21 Mayıs 2021‘de vizyondaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Robert Pattinson, Batman kostümündeki önemli detay