reklamı kapat

POPÜLER

Matrix 4 John Wick 4 Keanu Reeves

Dünya Keanu Reeves Günü’ne hazır mısınız? Matrix 4 için John Wick 4 ile karşı karşıya getiren karar

Matrix 4 için vizyon tarihi açıklandı. John Wick 4 ile karşı karşıya gelen film adeta “Dünya Keanu Reeves Günü“nü müjdeliyor.

Warner Bros. Matrix 4 için nihayet vizyon tarihini açıkladı; ancak bu tarih iyi mi oldu kötü mü emin olamıyoruz. Matrix 4’ün yarattığı heyecan şüphesiz ortada. Lana Wachowski’nin hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği film Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ikilisini yeniden Neo ve Trinity olarak görmemizi sağlayacak. Ancak vizyon tarihinde Reeves için önemli bir çakışma var. Film, yine sinema izleyicisinin büyük heyecanla beklediği bir başka Keanu Reeves filmi John Wick 4 ile aynı gün vizyona giriyor. Bu da adeta Dünya Keanu Reeves Günü’nü ilan ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix 4 ve John Wick 4, 21 Mayıs 2021’de vizyonda

Filmler için gösterim tarihindeki stratejik adımlar başarıda ciddi rol oynuyor. Warner Bros. da buna en çok dikkat eden firmalardan biri. Hatırlarsanız Wonder Woman 1984’ü de ertelemiş ve daha başarılı olabileceğine inandığı bir tarihe almıştı. Nitekim tam Noel dönemi yayınlanan Aquaman de Warner Bros.’a başarı getirmişti. Bunlar aklımıza gelen ilk örnekler. Bu örnekler düşünülünce iki Reeves filminin birbiriyle çakıştırılması ne kadar doğru emin olamıyoruz. Ancak bir yandan bu tarih Warner Bros.’un yapıma olan güvenini ve iddiasını da ortaya koyuyor. 21 Mayıs 2021’de yayınlanacak olan filmlerde Reeves’i iki farklı rolde görme şansını elde edecek hayranlar için şüphesiz keyifli bir ay geçecek. İki filmin birbirinin başarısını etkileyip etkilemeyeceğini ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Harry Potter yıldızından orta çağ komedisi