reklamı kapat

POPÜLER

Infiniti Q

Infiniti’nin sedan otomobil felsefesini “değiştirecek” konsepti Q Inspiration’dan ilk detaylar

Detroit Otomoboil Fuarı’nda sahne alacak olan Infiniti Q Inspiration, geleneksel sedan anlayışına yeni bir boyut getirmek istiyor.

DS ile birlikte konsept otomobil tasarımı denildiği ortaya gerçekten akılda kalıcı işler ortaya koyan Infiniti, bu yılki Detroit Otomobil Fuarı‘nı da boş geçmeyecek. Yaklaşık iki hafta sonra kapılarını açacak olan organizasyonda önümüzdeki süreçte yeni ve tamamen elektrikli bir modeli hayat verecek konsept projesinin gösterimi yapacak olan marka, tasarımla ilgili bu zamana kadarki en ciddi paylaşımlardan birisini gerçekleştirdi. Q Inspiration adıyla karşımıza çıkartacağı konseptinden oldukça iddialı olan yetkililer, tasarım konusunda geleneklerin kırılacağı ve bilinenlerin değiştirilebileceğinin üstünde duruyor.

Infiniti karakteri fark yaratacak

Infiniti Baş Tasarımcısı Karim Habib’in “Geleneksel sedan mimarisini yeni bir noktaya getirmeyi amaçladık.” cümleleriyle tanımladığı Q Inspiration’ın motoru da başta olmak üzere teknik değerleriyle ilgili şu an ortada hiçbir şey yok diyebiliriz. Elektrikli olarak tanıtılmasını beklediğimiz konseptin, aslında güç ünitesinden çok tasarımıyla ön plana sürüldüğünü de hatırlamak gerekiyor. Özellikle arka bölümdeki karakteriyle fark yaratacak gibi gözüken modelde, arka bölüme kadar uzayan cam tavan ve gövdeye göre çok daha kısa bir kaput tasarımı bizleri bekliyor olacak. Kokpit bölümünde de kullanıcı odaklı önemli sürprizleri barındıracak olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.