reklamı kapat

POPÜLER

death note netflix

Netflix akıllanmadı, Death Note 2 geliyor

En meşhur anime ve mangalar arasında yer alan Death Note bir süre önce Netflix tarafından uyarlandı. Son gelişmelere bakılırsa fazlasıyla eleştirilen bu hikaye ikinci filmle devam edecek.

Death Note temelde oldukça basit fakat ilgi uyandıran bir hikayeye sahip. Liseye giden çok zeki bir genç çocuk “ölüm defteri” olarak adlandırılan bir defter buluyor. Bu deftere ismini yazdığı ve nasıl göründüğünü bildiği insanları istediği şekilde öldürebildiğini fark ediyor. Üstelik geride hiç kanıt bırakmadan.. O da bu gücünü kendince adalet dağıtmak için kullanıyor fakat polislerin daha da önemlisi dahi L‘in peşine düşmesi uzun sürmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sayısız insanı anime ve mangaya başlatan bu hikaye Netflix tarafından uyarlanmıştı. Nat Wolff, Lakeith Stanfield ve Willem Dafoe gibi isimlerin rol aldığı uyarlama yerden yere vuruldu. Hikayenin özünün görmezden gelindiğini söylersek, çok da yanlış olmaz. Bu başarısızlığa rağmen Netflix hikayeye devam etme kararı aldı. Death Note 2 için çalışmaların başladığı ortaya çıktı. The Hollywood Reporter’ın haberine göre senaryoyu Resident Evil serisiyle tanınan Greg Russo kaleme alıyor. Filmin ne zaman izleyici karşısına çıkmaya hazır olacağı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir

Death Note fragmanı