reklamı kapat

POPÜLER

Netflix uyarlaması Death Note’un ilk fragmanı yayında [Video]

Anime veya manga denildiğinde akla gelen ilk işlerden biri olan Death Note, Netflix ekranlarında farklı bir forma bürünmeye hazırlanıyor. Heyecan uyandıran bu yapımın ilk tanıtımı sonunda izleyicilerle paylaşıldı.

Birçok kişiyi anime izlemeye başlatan, anime ve manga kültüründen uzak olanların bile en azından ismen tanıdığı bu yapım oldukça popüler olmasıyla öne çıkıyor. Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata tarafından yaratılan bu dünyada olaylar Türkçe’si Ölüm Defteri olan bir defterin etrafında şekilleniyor. Kahramanımız Light adını yazdığı insanları öldürebildiği özel bir defter buluyor. Bu gücü dünyayı suçlulardan arındırmak ve adaleti sağlamak amacıyla kullanmaya karar veriyor. Suçluların birer birer ölmesinin ardından polis bir şeylerden şüphelenmeye başlıyor ve bu gizemli katilin peşine düşüyor. Ekibin başında oldukça yetenekli bir dedektif olan L yer alıyor ve bu gizemi çözmek üzere harekete geçiyor.

Nasıl olacağını merak ettiğimiz yapımın başrollerini Nat Wolff ve Keith Stanfield paylaşıyor. Willem Dafoe, Ryuk karakterinin seslendirirken ona Margaret Qualley Mia Sutton, Paul Nakauchi Watari ve Shea Whigham gibi isimler eşlik ediyor.

Blair Witch ile tanınan Adam Wingard‘ın yönettiği Death Note (Ölüm Defteri), 25 Ağustos‘tan itibaren Netflix üzerinden seyredilebilecek. Paylaşılan ilk fragmanı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.