reklamı kapat

POPÜLER

Opera’nın eski CEO’sundan yeni nesil internet tarayıcı

Opera‘nın eski CEO‘su tarafından geliştirilen ve neredeyse bir yıl önce tanıtılan Vivaldi, uzun süren bekleyişin ardından nihayet final sürümüne ulaşmayı başardı. Onlarca gelişmiş özelliği bir arada toplamasıyla ileri düzey kullanıcılara hitap eden Vivaldi, özelleştirmeye önem verenleri de kendisine çekmeyi hedefliyor. 

Kişiselleştirilebilir yapısıyla tasarımı istendiği gibi özelleştirilebilen tarayıcıda birçok kullanışlı özellik bir arada sunuluyor. Sekme gruplama özelliğiyle istenen sekmeler tek bir grup haline getirilebiliyor ve sekmenin üzerine gelindiğinde grup içerisindeki sekmeler küçük birer pencerede görüntüleniyor. Dahili not alma uygulamasıyla not almayı kolaylaştıran tarayıcıda yer alan birçok kısayol ile internette gezinmek daha keyifli bir hale geliyor. Speed Dial özelliğiyle favori internet sitelerine hızlıca erişiliyor ve istenirse açılan sekmeler kayıt edilerek bir sonraki oturumda hemen açılabiliyor.

vivaldii
Chrome’un uygulama mağazasını kullanarak bu konuda önemli bir avantaj elde eden tarayıcıya böylece birçok farklı kategoriden eklentiler kurulabiliyor. 1.0 versiyonuna henüz yeni ulaşan ve devamlı olarak güncellenecek olan tarayıcıya buradan ulaşabilirsiniz.