reklamı kapat

POPÜLER

Huawei dizüstü bilgisayar

Huawei “dizüstü bilgisayar işini bırakıyor” haberlerinde yeni gelişme

Amerika ambargosu altında olan Huawei, geçtiğimiz saatlerde kötü bir haberle daha gündemde gelmişti. İşte bu konuda olayın üstünden çok geçmeden güzel haberler geldi.

Huawei, kısa süre önce ortaya çıkan haberlere göre dizüstü bilgisayar için parça tedariği yaptığı firmalara sevkiyatı durdurma kararı bildirdi. Buna ek olarak yeni dizüstü bilgisayar geliştirmeyi de durdurduğu söylenen teknoloji devi, kullanıcıları bu konuda oldukça üzmüştü. Ancak Çin merkezli kaynaklar bu konunun doğru olmadığını söylemeye başladı. Gelen son bilgiler firmanın yeni dizüstü bilgisayarlar geliştirmeye devam ettiğini belirtiliyor. Hatta önümüzdeki ay yeni bir model tanıtacağı belirtilen Huawei, gelecek bilgisayarlarında MateBook serisi içerisinde daha önce görülmemiş yeni özellikler de sunacak deniyor. Yeni dizüstü bilgisayarlar hakkında başka bilgi bulunmazken, firmanın alanda kalması çok güzel görünüyor. Ancak Amerika ambargosu nedeniyle Huawei’nin yeni modellerinde Windows işletim sistemi kullanması çok olası durmuyor. Burada nasıl bir çözüm sunulacak gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kendi işletim sistemini de geliştiriyor.

Kendi işletim sistemini akıllı telefonlar yanında bilgisayarlar için de geliştiren firma, bu sayede dışa bağımlılığını bitirmek istiyor. Akıllı telefon tarafında Android uygulamalarını çalıştırabileceği söylenen işletim sistemi, bu yeni dizüstünlerin merkezinde olacak gibi görünmüyor. Firmanın işletim sistemi eylül gibi lanse edilecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

İki ekranlı dizüstü bilgisayar