reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye Kart

Türkiye Kart ile Türkiye ulaşımda tek karta geçiyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan kısa süre önce tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Türkiye ulaşımda tek karta geçiyor. İşte Türkiye Kart hakkındaki detaylar;

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan‘ın resmi açıklamasına göre yıl sonuna kadar 7 şehirde pilot uygulamasına başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirlerde tek kart uygulamasına geçiliyor. Bu genel olarak oldukça kullanışlı görünüyor. Biliyorsunuz kısa süreli seyahatlerde bölgedeki taşıma araçlarında çalışacak kart bulmak hem masraflı oluyor hem de zaman zaman kart bulmak kolay olmuyor. Bunu değiştirecek olan yeni altyapı, gerçekten büyük zaman kazancı getirecek gibi görünüyor. Proje için PTT’yi görevlendirdiklerini açıklayan Turhan “Bu kapsamda PTT gerekli çalışmaları sürdürüyor. Projenin 2019 yılı sonuna kadar Konya başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce illerinde uygulamaya alınmasını planlamış bulunuyoruz ve bu doğrultuda da hızla ilerliyoruz. Türkiye Kart, vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştiren daha uygun şartlarda tek kart üzerinden bütün hizmetlerin satın almasını sağlayan önemli bir proje. Vatandaşımız, tüm Türkiye’deki kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını yeni kart ile kullanabilecek ve bu tek kart sayesinde vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Kart ile önemli bir sorun daha ortadan kalkıyor

Özellikle iş için sık sık farklı şehirlere gidecekler için güzel görünen projenin, ilerleyen süreçte elbette tüm şehirlere yayılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Apple imzalı kredi kartı