reklamı kapat

POPÜLER

apple_credit_card

Apple kredi kartı ve sunduğu tüm yenilikler [Video]

Apple, kullanıcıların doğrudan iPhone’larından kaydolabilecekleri yeni bir dijital ve fiziksel kredi kartı olan “Apple Card” adlı yepyeni bir hizmeti açıkladı.

Şirket, bu kayıt işleminin sadece birkaç dakika sürdüğünü ve ardından kredi kartını hemen mağazalarda, uygulamalarda veya dünya çapında çevrimiçi olarak kullanılabileceğini söylüyor. Apple, kredi kartı için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapmış durumda.

Harcamadan sonra, Apple Card kullanıcılarına en son işlemlerinin gerçek zamanlı görünümleri Cüzdan uygulaması üzerinden sunuluyor. Kredi kartı, ticari işlemleri satıcı adları ve konumlarıyla etiketlemek için makine öğrenmesini ve Apple Haritalar’ı kullanıyor. Satın alımlar otomatik olarak toplanıyor ve Yiyecek ve İçecek, Alışveriş ve Eğlence ve daha fazlası gibi kategorilerde renk kodlaması yapılıyor. Her hafta ve ayın sonunda, Cüzdan uygulaması, kullanıcıların geçmiş mali kaynaklarını görselleştirmek için ne kadar harcadıklarını gösteriyor. Şirket ayrıca Mesajlar aracılığıyla 7/24 müşteri desteği de sağlıyor.

Kredi kartının bununla ilgili hiçbir ücretinin olmadığını da söyleyelim. Şirket, Apple Card’ın hedefinin sektördeki en düşük faiz oranları sağlamak olduğunu söylüyor. Bunun haricinde bir müşteri ödemesini geciktirmesi durumunda herhangi bir ücret cezası ile karşılaşmıyor. Apple Pay’in kabul edilmediği yerlerde kullanılabilecek fiziksel kartın titanyum malzemesinden yapıldığını belirtelim. Şık bir tasarıma sahip olan kartın üzerinde kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kredi kartı ne zaman kullanıma sunulacak?

Bu yaz yurt dışında kullanıma sunulacak kredi kartının Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Kredi kartının bu yıl Türkiye’ye gelmesinin zor olduğunu belirtmekte yarar var.

İlgili video

Şirketten kredi kartı geliyor