reklamı kapat

POPÜLER

Adil kullanım kotası

Adil kullanım kotasıyla ilgili önemi haber

Adil Kullanım Kotasıyla ilgili önemli bir haber geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, adil kullanım kotası hakkında açıklamalarda bulundu.

Cahit Turhan, adil kullanım kotasının 2019 yılında kalkacağını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Cumhuriyetin 100. yılında ulaşım ve altyapı alanındaki hizmetlerle dünyayla rekabet eden müreffeh bir Türkiye’ye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının 2019 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumda, karşılıklı iletişimi önemsediğini belirtti, Turhan, Türkiye’yi ilgilendiren her mesele için istişareyi fırsat kabul ettiklerini söyledi.

Ulaşım ve altyapı hizmetlerinin, hükümetin stratejik açıdan önem verdiği konuların başında geldiğini dile getiren Turhan, toplumun, devletin kalkınmışlığının, ulaşım ve altyapı yatırımlarından bağımsız düşünülemeyeceğini söyledi.

Turhan, bakanlık olarak vatandaşları daha iyi ulaşım altyapıları ile buluşturmanın yanı sıra çağımızda adeta temel ihtiyaçlar arasına girmiş olan haberleşme imkanlarını da geliştirdiklerine değindi. Turhan, elektronik işlemlerin güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesini, vatandaşların dijital hizmetleri daha etkin ve verimli kullanmasını sağladıklarını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adil kullanım kotası nedir?

Adil kullanım kotası (AKK) veya adil kullanım noktası (AKN), internet kullanıcılarının şebeke kullanımı sırasında yoğun veri trafiği uygulayarak neden olabileceği teknik problemleri, hasarları ve ağdaki verimliliğin düşmesini önlemek amacıyla planlanmış bir uygulamadır. Telekomünikasyon şirketleri bu uygulamayı genel olarak kullanıcılarının mağdur olmaması, aynı kalitede ve daha sağlıklı hizmet alabilmeleri için devreye alınan bir uygulama olarak tanımlamaktadır.