reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon

Huawei’nin beklenen yeni ürünü hakkında önemli gelişme

Son haftalarda Amerika ambargosu ve sonrasında yaşanan gelişlemeler ile gündemden düşmeyen Huawei, ürün gamına çok yakında bir ürün daha ekliyor. Firmanın akıllı televizyon modeli geliyor.

Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli aylardır gündemde yer alıyor. Gündemdeki son gelişmeler sonrasında unutulan ürün, görüşüne bakılırsa resmi olarak yolda bulunuyor. Çin merkezli CCC (3C) sertifikasyon sisteminde görünen televizyon, 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı boyutta geliyor. BOE üretimi LCD panel panel üzerine kurulacak Huawei akıllı televizyon, gerçekten çok merak ediliyor. Çünkü karşımızda standart bir televizyon bulunmuyor. Geçtiğimiz ay model hakkında konuşan Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, modellerinin “standart bir akıllı televizyon” olmadığını açıkça belirtmişti. Devasa ekrana sahip akıllı hoparlör benzetmesi yapılan televizyon, halen konumlandırıldığı ortamın bir komuta merkezi olacak izlenimi yaratıyor. Bünyesinde iki adet kamera taşıyacak denilen televizyonun, bu kameralar ile artırılmış gerçeklik tarafına odaklanacağı tahmin ediliyor. Kameraların aynı zamanda canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Bulut temelli bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen Huawei’nin modeline ek olarak, Honor’un da kendi akıllı televizyonlarını satışa sunacağı belirtiliyor. Bu televizyonların firmanın kendi işletim sistemini kullanması bekleniyor. Bu işletim sistemi telefonlar ve akıllı saatler için de geliştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyon modelleri çok gelişmiş olacak

Bu modellerin ilk aşamada Çin dışına çıkması pek beklenmiyor. Çok gelişmiş altyapıları nedeniyle pahalı olacakları açıkça görünen televizyonlar, bu açıdan Türkiye pazarı için de çok uygun görünmüyor. Bu arada firmanın 5G destekli tam 8K çözünürlüğü bulunan üst seviye bir televizyon hazırladığı da biliniyor. Bu televizyonun Balong 5000 modem birimini taşıması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın merakla beklenen katlanabilir modeli Mate X