reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T

Resmen duyuruldu; işte Xiaomi Mi 9T ve hakkında bilinenler

Akıllı telefon tarafında büyük ses getiren isimlerden Xiaomi, Mi 9 ailesine dahil edilecek yeni modelini duyurdu. Çok yakında Xiaomi Mi 9T geliyor.

Xiaomi Mi 9 ailesinde Mi 9 SE, Mi 9 ve Mi 9 Explorer Edition modelleri yer alıyor. Kısa süre önce bunlar arasına Mi 9K, Mi 9I ya da Mi 9T isimli bir modelin daha ekleneceği söylenmişti. İşte bu model Xiaomi Mi 9T adıyla duyuruldu. Henüz sadece ismi açıklanan telefon, bildiğimiz kadarıyla farkını gövdeden çıkan motorlu ön kamera sistemiyle koyuyor. Bu sayede bir ekran deliği ya da çentiği olmayacak amiral gemisi, gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak deniyor. Motorlu ön kamerayı en son Redmi K20 Pro ve K20 modellerine koyan firma, bu sistemi telefonun ağırlığını artırmadan kullanabiliyor. Bunun için özel çalışmalar yapıldığı belirtiliyor. Firma Twitter’dan paylaştığı aşağıdaki gönderi ile Mi 9T’deki “T” harfinin anlamını da arıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9T dikkat çeken bir cihaz olacak

Bu modelin resmi olarak Türkiye’de satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor. Mi 9 ve Mi 9 SE modellerini Türkiye’ye pazarına getiren firmanın, yeni “T” versiyonu için de benzer bir adım atacağı tahmin ediliyor. Ancak bu modelin diğerlerinden daha ucuz olması kesinlikle beklenmiyor. Gövdeden çıkan ön kamera sistemleri kullanılan motorlar nedeniyle maliyeti artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın haberi içinde bahsettiğimiz yeni modeli