reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon

Heyecanlandıran gelişme; Huawei yeni bir alana daha giriyor!

Akıllı telefon dünyasında fırtına gibi esen Huawei, hem olumlu hem de olumsuz bir çok konuda gündemden düşmüyor. Firma şimdi ise yeni bir alana giriyor.

Huawei, bildiğiniz üzere sadece akıllı telefon üretmiyor. Dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı saat gibi birçok ürünün arkasında olan firma, esas olarak kurumsal alanda öne çıkıyor. 5G altyapısı konusunda en önemli isimlerden olan telekomünikasyon devi, şimdi yeni bir alana daha girmeyi planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre firma akıllı televizyon pazarında da yer almak için çalışmalar yapıyor. Bu konuda birçok büyük rakibin karşısına çıkacak firma, burada “Huawei AI Window” adı üzerinde gidecek gibi görünüyor. Kendisi yanında Honor markası üzerinden de akıllı televizyon satışı yapacak denilen teknoloji devi, modellerinde gelişmiş yapay zeka altyapısı kullanacak gibi görünüyor. Televizyonların yazılımsal tarafta ya firmanın kendi geliştirdiği bir işletim sistemini ya da Android’i kullanması bekleniyor. Ancak Amerika ile yaşanan son dönemdeki gelişmeler, firmanın kendi çözümünü kullanacağını düşündürüyor. Huawei biliyorsunuz mobil tarafta Android‘i kaybetme riskine karşı olarak kendi mobil işletim sistemini de geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, akıllı televizyon pazarında ne zaman girecek?

Söylendiği kadarıyla firmadan önümüzdeki 6 ay içerisinde ilk modeller geliyor. Ürünlerin ilk duyurusunu CES 2019 kapsamında yapabileceği belirtilen firma, bu alanda çok zorlu bir rekabete hazırlanıyor. Özellikle Xiaomi bu tarafta fiyat performans ürünleriyle çok dikkat çekiyor. OnePlus firmasının da 2019 yılında bir akıllı televizyon lanse edeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelişmiş kızaklı akıllı telefon Xiaomi Mi Mix 3