reklamı kapat

POPÜLER

BMW türkçe yasağı

BMW’den büyük ses getiren “Türkçe yasağı” hakkında resmi açıklama

Alman otomobil devi BMW, bir süredir beklenmedik bir Türkçe yasağı haberleri ile gündeme geliyor. İşte bu konuda firmadan resmi bir açıklama yapıldı.

Yukarıda da dediğimiz gibi büyük otomobil üreticisi BMW, Almanya’nın Münih şehrindeki Garching tesislerinde “Türkçe konuşma yasağı getirdi” haberleriyle gündemi meşgul ediyor. Özellikle Türkiye’de büyük ses getiren bu konu hakkında konuşan BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey, “Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip bu tür bir yasağın bırakın sosyal tesisleri kapsamasını, işyerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır kesin ve net bir dille ifade ettik” derken, sadece herkesin katıldığı “genel çalışma toplantılarında” Almanca konuşulmasından yana olduklarını belirterek, “yasak” iddialarını kesinlikle yalanlıyor. Çok uzun zamandır binlerce Türk çalışanı bulunan firma, şimdiye kadar hiç bir konunun yaşanmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW yasak söylentilerine oldukça sinirlenmiş durumda

Firma yaptığı açıklamada “120 ayrı milliyetten insan çalıştıran firma tesislerinde, ‘Türkçe konuşma yasağı‘ olması mümkün değil cümlesinin altını özellikle çiziyor. Konu hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Çünkü olayın henüz tam olarak kapanmadığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni M modelleri