reklamı kapat

POPÜLER

Lexus RC F Track Edition

Son samuray: Lexus RC F Track Edition [Video]

Makyajlı RC F ile birlikte tanıtılan Lexus RC F Track Edition, pist odaklı yapısı ile dikkat çekiyor. Sınırlı sayıda üretilecek model rakiplerine şimdiden korku saldı bile.

Lexus’un maksimum sportiflik ve en iyi pist deneyimi gibi hedeflerle geliştirdiği RC F Track Edition görücüye çıktı. Orjinal versiyonuna göre 80 kilo daha hafif olan modelin üzerine mühendisler uzun zaman harcamış. BMW M4 CS’in bire bir rakibi olarak gösterilen model oldukça da iddialı. Her ne kadar M4 CS’den ağır olsa da Lexus, modelin daha iyi bir pist deneyimi sunacağını söylüyor. Firma yetkilileri modelin ağırlığını azaltmak ve sportif görünümüne katkı sağlamak amacı ile bol bol karbon fiber kullanmış. Tavan ve kaputu tamamen karbon olan Lexus RC F Track Edition’ın iç kısmında da karbon fiber kaplamalar yer alıyor. Modelin 19 inçlik dev jantlarına Brembo karbon seramik frenleri eşlik ediyor. Sadece yürüyen aksamda yapılan değişikler bile aracın kilosunu 30 kilo aşağı çekmeyi başarmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lexus RC F Track Edition
lexus4
lexus2
lexus5
lexus
lexus6
lexus7
lexus8

Asıl canavar kaputun altında

Yeniden işlenen 5.0 litrelik V8 motor, Lexus RC F Track Edition’nın kalbini oluşturuyor. Orijinal versiyonundan 5 beygir daha güçlü olan modelin motoru, rakiplerinin aksine atmosferik bir yapıya sahip. Bahsettiğimiz güncellemeler ile beraber 480 beygir ve 535 Nm tork üreten RC F Track Edition, gücünü 8 ileri otomatik şanzıman ile aktarıyor. 3,9 saniyede 0’dan 100 kilometreye çıkan bu canavarı 2020 yılında sokaklarda görmeyi bekliyoruz.