reklamı kapat

POPÜLER

Lexus

Yeşil ışık geldi; Lexus ilk elektrikli otomobilini hangi pazarlarda sunacak?

Elektrikli otomobille ilgili uzun süren sessizliğini bozmaya başlayan Lexus, ilk hedef olarak iki temel bölgeyi belirlemiş durumda.

Kısa süre önce düzenlenen Şangay Otomobil Fuarı’nın ses getiren isimlerinden birisi olan Lexus, fuar sonrasında da bir süre daha gündemde kalabilir. Organizasyon kapsamında markanın geleceğiyle ilgili çekimser açıklamalarda bulunan yöneticiler, ilk elektrikli için de benzer tavırla kameralar karşısındaydı. Uzun bir süredir aynı çatı altında bulunduğu Toyota ile hibrit otomobil konusunda çok cesur adımlar attığını bildiğimiz Lexus, Infiniti’nin Avrupa’dan çekilmesiyle birlikte kozunu biraz daha artırmış durumda. Nitekim şirketin en üst ismi konumunda olan Yoshihiro Sawa‘nın ilk elektrikli modelle ilgili gösterdiği işaretler, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu yapı için hareketli günleri içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarih için bekleme modu

Şangay Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamalar içerisinde Lexus’un saf elektrikli bir otomobile ihtiyaç duyduğunun şüphe götürmeyen bir gerçek olduğuna vurgu yapıldı. Sawa; “Gelecek için elektrik konusunda tartışılmaz bir ihtiyaç var. Lakin şimdilik bunun bizim için ne zaman ne nasıl olacağını söyleyemem.” ifadeleriyle süreç konusundaki çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Halihazırda gerçekleştirilen satışların yüzde 25’inde elektrikleştirilmiş modellerin imzası bulunan üretici cephesinde, rakamların artması da adımlara bağlı olacak. Basına yansıyan parçalar üzerinden Çin ile birlikte Avrupa‘da da Lexus imzalı ilk otomobilin satılacağı da günümüz itibarıyla netleşmiş gibi görünüyor. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Lexus RC F