reklamı kapat

POPÜLER

Canon_EOS_R

Canon’un megapiksel değeriyle fark yaratan yeni makinesi yolda

Canon’un yeni tam kare sensörlü fotoğraf makinesi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yeni Canon fotoğraf makinesi yüksek megapiksel değeriyle fark yaratıyor.

Piyasaya sunulan 30,3 megapiksel çözünürlüklü EOS R’nin yerini almasını beklediğimiz modelin 63 megapiksel tam kare sensörü bünyesinde barındıracağı belirtilen makinede çift piksel AF sisteminin yer alacağı ifade ediliyor. Sızan bilgi formuna göre, 35MM63MXSCD olarak adlandırılan sensör Canon’un Çift Piksel AF ve 63 milyon etkin 3.7nm pikseline (9696 x 6464) sahip. 16 kanallı dijital sinyal çıkışlarını kullanan veri sayfası, sensörün 12-bit’te 5,2 fps’ye ulaşabilmesini sağlıyor. Sony’nin megapiksel atağına geçmesinin ardından uzun bir süre sessizliğini koruyan Canon, 50,6 megapiksel çözünürlük sunan EOS 5DS R ve EOS 5DS modellerini satışa sunmuştu. Yüksek megapiksel değerine önem veren profesyonel kullanıcılar tarafından piyasaya sunulan EOS 5DS R ve EOS 5DS, büyük bir beğeni toplamıştı. Hatırlanacağı üzere yaklaşık 3 yıl önce EOS 5DS modelini mercek altına almıştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Makinenin fiyatı belli oldu mu?

Canon’un yeni makinesinde 63 megapiksel çözünürlüğü tercih etmesi durumunda şirket açısından da bir ilke imza atacağını belirtelim. 63 megapiksel çözünürlük sunan modelin diğer teknik özellikleri ise henüz açığa çıkmadı. Makine hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlginizi çekebilir

Fiyatı ve özellikleriyle dikkat çeken makine: Canon EOS RP