reklamı kapat

POPÜLER

En güvenilir otomobil markası Lexus

En güvenilir otomobil markası bu yıl da değişmedi

Amerika’nın saygın araştırma kuruluşu J.D. Power‘ın her yıl gerçekleştirdiği kalite araştırmasının yeni sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre gelenek bozulmadı ve Japon otomobil markası yine büyük bir başarıya imza attı.

J.D. Power, her yıl düzenlediği bu araştırmada gerçek kullanıcıların verilerinden yararlanıyor. Bu kapsamlı çalışmada üç yaşındaki araçların son 12 ayda ortaya çıkardıkları problemler dikkate alınıyor. Sekiz ana kategoride 177 özel probleme odaklanan araştırmanın sonuçları ise yeni veya ikinci el otomobil satın almak isteyenler için rehber niteliği taşıyor. Toyota bünyesindeki premium otomobil markası Lexus, Kalite Araştırması sonucunda yine En Güvenilir Otomobil Markası seçildi. Türkiye pazarında da bulunan marka, böylece Amerika pazarında arka arkaya 8 yıldır en güvenilir otomobil markası olmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

J.D.Power’ın araştırmasında ikinci sırayı Toyota ile Porsche paylaşırken, General Motors’tan Chevrolet ve Buick markaları ise sırasıyla dördüncü ve beşinci sırayı aldılar.

İlgili video

Lexus RC F Track Edition