reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Miura SV

Lamborghini Miura SV ile gerçekleştirilen enfes proje [Video]

Özellikle eski otomobil modelleri birçok kişi tarafından bir sanat eseri olarak görülüyor. İşte bu sanat eserlerinden birisi olan Lamborghini Miura SV, Fabian Oefner tarafından gerçekleştirilen inanılmaz bir projeye model oldu.

İsviçre merkezli sanatçı Fabian Oefner, şimdiye kadar gördüğümüz en ilginç ve nefes kesici projelerden birisine imza atmış bir isim. Model araçlardan “Disintegrating” adını verdiği bir projeye oluşturan Oefner, bu proje kapsamında bulduğu “model araçları” en ufak parçasına kadar ayırıyor ve fotoğraflıyor. Bir bütünü oluşturan tüm parçaları tek bir karede birleştiren sanatçı, içerisinde Lamborghini Miura SV modelinin olduğu son çalışmasında ise işi başka bir seviyeye taşımış. Çünkü bu projede model değil gerçek bir Lamborghini Miura SV kullanılmış. Bir arkadaşının restore ettirmeye karar verdiği 1972 model Miura SV’sini en ufak parçasına kadar ayıran ve fotoğraflayan Oefner, gerçekten benzersiz bir sonuç elde etmiş gibi görünüyor. Tam iki yıllık bir emeğin ve 1.500 fotoğrafın bir araya getirilmesinden oluşan çalışma, adeta patlayan bir Miura SV modelini karşımıza getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Miura SV tam bir otomobil efsanesi

Yapım sürecinin yukarıdaki videoda anlatıldığı çalışmanın arkasında gerçekten inanılmaz bir emek yer alıyor. Her gün sıkılmadan bakabileceğimiz bu çalışmasıyla takdiri sonuna kadar hak eden Fabian Oefner, miras bırakılacak sanat eseriyle haklı olarak oldukça gurur duyuyor. Sanatçının model araçlardan hazırlanan diğer eserleri ise burada bulunuyor.