reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S bu kez sanat felsefesiyle asfalta çıkıyor [Video]

Dünyanın en önemli organizasyonlarından birisinde tanıtımı gerçekleştirilen Lamborghini Aventador S Art Car projesi, keyifli bir birlikteliğe sahne oluyor.

2019 Monterey Car Week her yıl olduğu gibi geçmiş ve günümüzün en özel otomobillerinin bir araya getiren sayılı organizasyonlardan birisi olmaya devam ediyor. Otomobil meraklıları için adeta bir cennet toplanması olarak da nitelendirebileceğimiz etkinlik Lamborghini Aventador S için de bir ilki yaşadığı günlere sahne oluyor. Geçtiğimiz yıllarda BMW tarafından yapılan işbirlikleriyle hayata geçirilen “Art Car” felsefesi, bu yıl Aventador S üzerinde uygulanmış şekilde sahneye çıkıyor. 19 yaşında olmasına rağmen adını tüm dünyaya duyurmayı başaran sanatçı Skyler Grey tarafından gerçekleştirilen sanat dokunuşunun, otomobile çok keyifli bir hava kattığını da belirtmeden edemiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Aventador S teknik özellikleri

Grey’in çalışmasında odaklandığı noktalar, otomobilin en belirgin parçaları üzerine şekilleniyor diyebiliriz. Markanın simgesi olan boğanın gerek dışarıda gerekse içeride farklı stillerle kullanılması da dikkatlerden kaçmıyor. Aventador S, 6,5 litrelik 12 silindirli motorunun ürettiği 740 beygir güç ve 690 Nm‘lik torkla asfalta inen bir model olarak kayıtlardaki yerini koruyor. 8.500‘e kadar devir çevirebilen Aventador S, 0‘dan 100‘e 2.9 saniyede erişebiliyor. Aracın maksimum sürat değeriyse saatte eski versiyonda olduğu gibi 350 km/s olarak tabloya yansımakta. Organizasyon kapsamında sergilenen Art Car projesinin bir koleksiyoner tarafından satın alındığı da açıklandı.