reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Lexus RX Türkiye’de; İşte fiyatı ve özellikleri

Japon premium araç üreticisinin SUV sınıfındaki temsilcisi Lexus RX, Türkiye’de satışa sunuldu. İşte sahip olduğu özellikler ve satış fiyatı.

Yurt dışında büyük bir hayran kitlesi olan lüks otomobil üreticisi Lexus, SUV segmentindeki son temsilcisini sahalara çıkarıyor.Markanın en fazla satış başarısı gösteren modeli RX, yenilenmiş versiyonu ile Türkiye’de. Bu güne kadar dört nesil atlatan model yeni jenerasyonu ile de zengin donanımlara kavuştu. RX, önceki nesline göre büyük aşama katetmeyi başarırken, Lexus tasarım kimliği de korunmuş. Köşeli hava kanalları ve far yapısı ilk dikkat çeken detaylar arasında. Yeni versiyon ile birlikte farların içine L şeklinde aydınlatmalar da eklenmiş. Arka kısımda ise aynı köşeli tasarım devam ediyor. Model bu yapısı ile oldukça heybetli duruyor. İç kısımda ise 12,3 inçlik dokunmatik ekran bütün ihtiyaçları gidermek için tasarlanmış. Tabi ki Apple CarPlay hem de Android Auto desteği de mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Lexus RX iddialı görünüyor

RX SUV modeli geniş hacim arayanlar için bire bir olabilir. Çünkü 5 kişilik standart versiyonunun yanında RX L adında 7 kişilik bir versiyon da mevcut. Tabi bu versiyonlar arasında motor ve güç farkı da olacaktır. Motor demişken RX, baz versiyonunda 2.0 litre turbo bir ünite ile satışa sunuluyor. Bu versiyon 238 beygir ve 340 nm tork üretiyor. Aynı zamanda RX 350 versiyonunda kendi kendini şarj edebilen hibrit motor da mevcut. RX450H ise modelin en görkemli versiyonu. 3.5 litre V6 yapıya sahip motoru 313 beygir güç üreterek araca hayat veriyor. Modelin Türkiye’de 801 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılacağını da ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Lexus RC F Track Edition modeline de bir göz atın
https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/bDLjdfCFNjw.html