reklamı kapat

POPÜLER

Karantina günlerine bire bir; Türkçe altyazılı Lexus Takumi Belgeseli [İzle]

 - Güncelleme: 17 Mayıs 2020 21:18

Japon otomotiv üreticisi Lexus, karantina günlerinde otomobil sevenlerin oldukça ilgisini çekecek bir belgesel yayınladı. Üstelik Türkçe alt yazı da var!

Koronavirüs sebebi ile çoğu insan evlerinde kalmaya devam ediyor. Sağlığımız için hala önemli olan bu önlem, maalesef canımızın sıkılmasına da neden oluyor. Özellikle otomobil sevenleri mutlu edecek ve bu can sıkıntısına iyi gelecek bir gelişme ile karşınızdayız. Lexus’un sıra dışı lüks özelliklerinin yaratıcılarından olan Takumi Ustaları’nın sırları, Türkçe altyazı ile yayına giren ‘Takumi Living’ belgeselinde açıklanıyor. Bu özel belgeseli, bugünden itibaren ücretsiz olarak ve kayıt gerektirmeden markanın Youtube kanalından izlemek mümkün olacak. Lexus salgın döneminde evde iyi vakit geçirmek isteyenleri bu özel yapım belgeseli izlemeye davet ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki, Lexus Takumi Ustaları kimler?

Takumi tabiri, aslında Japon kültürde yüzyıllardır bulunan bir anlayış. El işi uzmanlığını ve yapan kişinin hamaretlerini benimseyen bu felsefe, Lexus’un da merkez anlayışlarından birini oluşturuyor. Günümüz teknoloji dünyasında bile sanatçıların zanaatkarlıklarını koruyan bu görüş sayesinde otomobillere insan ruhunun katıldığı söyleniyor. Gerek kültür gerek ise yaptıkları iş konusunda oldukça eğitimli olan Lexus Takumi Ustaları mükemmelliğe oldukça önem verirler. Öyle ki bir Takumi olmak kolay değildir. Örneğin  Kyushi’deki Lexus fabrikasında çalışan 7.700 işçiden yalnızca 19’u Takumi olmayı başarmıştır.

İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=k6Wyt0bg6OE&feature=youtu.be

İLGİLİ HABERLER