reklamı kapat

POPÜLER

takumi toxin Japon illüstrasyon avengers

Japon illüstrasyon sanatçısından Avengers çizimleri [Galeri]

Japon illüstrasyon sanatçısı Takumi Toxin sinema evreninin en çok hasılat yapan filmlerinden olan Avengers karakterlerini Ukiyo-e sanatıyla birleştirerek eserlerini oluşturdu.

Yakın zamanda çıkan birçok filmden daha çok konuşulan Avengers: Endgame IMDb’de en üst sıraya oturmuştu. Öyle ki filmi ön gösterimde ya da çıktığı gibi izleyenlerin oluşturduğu spoiler sayfaları bile oluşmaya başladı. Uzun süre daha gündemi meşgul edeceğini düşündüğümüz filmin karakterlerini kendi üslubu ile yeniden yorumlayan Japon çizer Takumi Toxin, Avengers karakterlerini eğlenceli bir dil ile insanlara sunuyor. İllüstrasyon sanatçısı Toxin, Avengers karakterlerini tek tek isimleri üzerine yoğunlaşarak hikayelerini Japon mitolojileri ve hikayeleri ile birleştirerek adeta kendi Avengers alemini inşa etti. Ukiyo-e sanatını kullanarak bu çizimleri yapan Toxin, Instagram hesabından da bu çizimleri takipçileri ile paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japon illüstrasyon sanatçısı çalışmaları çini mürekkebi ile renklendirdi

Başlangıçta bu çizimleri, çini mürekkebi kullanılarak renklendiren sanatçı, ardından bazı baskılar ve fırçalarla eliyle boyayarak çizimlerini tamamladı. Japon illüstrasyon sanatçısı Takumi’nin başardığı şey ise bu gravürlerin tarzını yeniden oluşturması ve böylece Marvel karakterlerini gördüğümüz her şeyden farklı iki boyutlu bir bakış açısıyla yorumlaması olarak söylemek mümkün.

Ukiyo-e nedir?

Ukiyo-e, Japon resim sanatı türü; tiyatro, klasik edebiyat, şiir, yerel efsaneler, natürmort, imparatorluk ailesi ve din gibi birçok teması bulunuyor. Ukiyo‘nun kelime anlamı, içinde modern olmayı da barındırıyor ve çağdaş tarzı tasvir eden resim türü olarak biliniyor. Çağdaş ile gelenekseli birleştirdiği bu resimlerle haberimize de konu olan Japon illüstrasyon sanatçısı Takumi Toxin ismi ön plana çıkıyor.

Oldukça farklı karakterlerin ortaya çıktığına şahitlik ediyoruz, Thanos’u yine oldukça heybetli olarak resmeden sanatçı, Hulk’u bir sumo dövüşçüsüne, Natasha karakterini ise Ninja’ya dönüştürerek yorumlamış. Hawkeye’yi ise Katana ustası olarak yorumlayan sanatçı oldukça yaratıcı çizimler ortaya çıkartmış.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame – 10 yıllık geçmişe bakış