reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Elektriğin gücü adına; yeni Hyundai Veloster ETCR

Koreli otomotiv devi Hyundai, Volester N’i tanıtmasının ardından çıtayı daha da yukarı çekiyor. Karşınızda tamamen elektrikli Veloster ETCR.

Elektrikli otomobiller artık marka ve model ayırt etmeksizin hayatımıza girmeye başladı. Klasik bir sedan olma dışında büyük SUV’ler, dev pick-up’lar hatta spor otomobiller bile artık tamamen elektrikli olabilir. Koreli üretici Hyundai’de bu çeşitliliği sağlama yolunda oldukça hızlı bir hothatch’i otomobil dünyasına kazandırıyor.Marka, merakla beklenen yeni geliştirilmiş Veloster N’geçtiğimiz günlerde tanıtmış ve özellikle genç kullanıcıların yoğun ilgisini çekmiştiGüney Koreli marka şimdi de Veloster’ın tamamen elektrikli bir yarış versiyonunu geliştirdi. Veloster ETCR adı verilen konsept araç, yakın bir gelecekte pistlerdeki yerini alacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Veloster N ETCR ve dikkat çeken özellikleri

Güncel modellerindeki gelişimi motor sporları arenasında da devam ettirmek isteyen Hyundai, Veloster N temelli tamamen elektrikli bir yarış otomobili üretti. Veloster ETCR adı verilen araç, markanın i30 N TCR yarış otomobili ilham alınarak geliştirilirken aynı zamanda markanın elektrikli motor teknolojisine, dinamik gövde yapısına ve üstün yol tutuş sistemlerinede ışık tutuyor. Arkadan itişli olarak geliştirilen elektrikli yarış otomobili, Williams AdvancedEngineering imzalı 798 voltluk bir bataryaya sahip. Ortaya yerleştirilen elektrikli motor araca maksimum olarak 680 beygir (500 kw-peak power) güç sağlıyor. Oldukça etkili bir performansa sahip otomobilin sürekli beygir gücü ise ve 408 beygir (300 kw). 

İlginizi çekebilir

Hyundai i30 N Fastback