reklamı kapat

POPÜLER

Hyudai Sonata

Önemli hata; 2020 Hyundai Sonata modelleri geri çağırılıyor!

Koreli otomotiv devi, büyük ümitler ile piyasaya sürdüğü modeli Hyundai 2020 Sonata için kullanıcılarını üzecek bir geri çağırmayı duyurdu.

Otomotiv üreticilerinin geri çağırma haberlerini sık sık duyuyoruz. Kimi geri çağırma nedeni basit bir vida olabilirken, bazen yakıt sistemleri ile alakalı hayati parçalar olabiliyor. Bütün bu hataların ortak noktası ise yüz binlerce aracı doğrudan etkilemesi. Bahsettiğimiz durumun en yeni örneği Koreli üretici Hyundai cephesinden geldi. Markanın büyük beklentiler ile piyasaya sürdüğü Sonata modelinde beklenmeyen bir gelişme ortaya çıktı. Sürücülerden gelen şikayetleri araştıran şirket, park sensörlerinde bir çalışma başlattı. Bunun sonucunda ise akıllı park sensörlerinin tam olarak doğru yerde durmadığı anlaşıldı. Şirket yetkilileri hatanın fark edilmesinin ardından 12 bin Sonata modelinin geri çağırıldığını açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Hyundai Sonata için sensör krizi

Ulusal Karayolu Güvenliği Ofisi’nin (NHTSA) da konu ile ilgili bir dizi açıklamalarda bulundu. Güvenlik Ofisi de modellerin park sensörlerinde bir hata olduğunu doğruladı. Peki bu akıllı park sensörleri ne işe yarıyor? İlgili sensörler otomatik park sırasında herhangi beklenmeyen bir durum ile karşılaşıldığında aracı durdurmaya yarıyor. Bu sayede kazalar önlenmiş oluyor. İlgili hata sonucu henüz bir mal ya da can kaybı olmaması ise sevindirici. Geri çağrılan 2020 Hyudai Sonata modelleri, oldukça kolay bir yazılım düzeltmesi ile bu hatadan kurtulabilecek.

İlginizi çekebilir

Hyundai i30 N Fastback