reklamı kapat

POPÜLER

Tofaş

Beklenen açıklama; Tofaş Türk üretim konusunda yeni kararını açıkladı

Ülkemizin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Tofaş Türk, koronavirüs sebebi ile durdurduğu üretimi hakkında yeni kararını duyurdu.

Koronavirüs salgını sebebi ile aksayan üretimler artık hepimizin bildiği bir gerçek. Kimi üreticiler üretimlerine tekrar başlama hazırlıkları yapsa da kimileri verdikleri arayı daha da uzatma kararı alıyor. Bu uzatma kararlarından bir diğeri Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ’den geldi. Ülkemiz ekonomisine ciddi katkıları bulunan şirket görünüşe göre bir süre daha üretim yapamayacak. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı Faaliyetlerin kısmen veya tamamen durdurulması ya da imkansız hale gelmesi”  açıklamasını güncelleyen şirket başlangıç tarihi olarak 11 Mayıs‘ı işaret etti. Salgının etkilerini azaltmaya başladığı şu günlerde bunun son erteleme haberi olmasını diliyoruz. Zira gerek hasta gerek ise vefat sayılarında umutlandıran düşüşler mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tofaş Türk üretimi bir kez daha uzattı

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yaptı. Buna göre, “Konuya ilişkin en son 15 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada Koronavirüs (Covid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, Fabrikamızda 4 Mayıs 2020 tarihine kadar üretime ara vereceğimiz kamuya bildirilmiş olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 11 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır.” denildi.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu